BIP Milówka

Klawisze Dostępności

  • Wersja kontrastowa: Alt  i  1
  • Przejdź do treści strony: Alt i 2
  • Mapa Witryny: Alt i 3
  • Wyszukiwarka: Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

hl4M7Q2D4bvMn1-HWTTfxymOAaAIbXk7R2b1ihdhPmU

0XTdXX6d3l7f6zSGKVeyylSARkYRTcb4feC7MhG038M

MSvyPGjVD1E9D-WDfPOn3F40RQHqhBKkKncIIMeTwUg

pAEXGNfBmQrjqf1-SW3qw3OeZ5FdcqzjsE84xpsi72I

2jhFQwskd2kcGFnU7Kq0LJNyCYrh_t5dnNTa8AktxhQ

Strona główna / Aktualności

Ferie w Bibliotece

2018-02-19, Poniedziałek

Relacja z ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milówce. Zakończył się beztroski czas ferii, powrót do szkoły i codziennych obowiązków to czas kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Co się działo w bibliotece w Milówce podczas tegorocznego wypoczynku zimowego ? Dla dzieci, które ferie spędzały w Milówce zorganizowane zostały w czytelni biblioteki zajęcia z książką. To pierwsze ferie zorganizowane w tej placówce. Udział w zajęciach mogły wziąć dzieci w wieku od 7 – 8 lat, które wcześniej zgłosiły chęć swojego uczestnictwa. Zajęcia odbywały się w dniach 5 – 9 luty 2018r. w godz. od 9:30 – 12:00 według wcześniej przygotowanego planu. A plan był taki, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. Chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosiło 24 dzieci z czego ostatecznie brało udział 20 z nich. Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki i pogadanki na temat wypożyczania i czytania książek. W ramach kolejnych spotkań dzieci brały udział w zajęciach literackich, plastycznych, edukacyjnych i integracyjnych. Składały się na nie: głośne czytanie polskich podań i legend np. o Janie III Sobieskim, królu Łokietku, krakowskim „Lajkoniku” czy o rzece Wiśle. Z książki z serii „Kocham Polskę” dowiedziały się o dziejach swojej Ojczyzny, spotykając się z postaciami prawdziwych książąt, królów, rycerzy. Poznali pierwsze pieśni i hymny narodowe, dawne granice i stolice Polski. Rozmawialiśmy również na temat flagi i godła naszego państwa. Młodzi uczestnicy zajęć zdobywali również punkty w trakcie rozmaitych gier edukacyjnych, które wyrabiały w nich umiejętność samodzielnego myślenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także piłkarzyki, oblegane przez chłopców. Czas wypełniały dzieciom również projekcje bajek, baśni i filmów przygodowych. Żal było się rozstać, gdy nadszedł ostatni dzień ferii. Podsumowano tydzień wspólnej zabawy i zliczono punkty.

Oto wyniki: 1) gry edukacyjne • I miejsce - Kinga Karkut • II miejsce - Martyna Zawada • III miejsce - Maria Hytroś

                   2) piłkarzyki • I miejsce - Karol Śleziak • II miejsce - Tomasz Śleziak • III miejsce - Oskar Olszański

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali książki i dyplomy. Dodatkowo wszystkim uczestnikom wręczono kolorowanki i dyplomiki uczestnictwa w feriach w bibliotece. Należy również powiedzieć, że codziennie na dzieciaki czekał poczęstunek w formie słodyczy (pączki, drożdżówki, Princ-polo, soczki). Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece był ciekawy i choć upłynął bardzo szybko, to jednak wspomnienia pozostaną na bardzo długo. To że dzieciaki każdego dnia przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, dla bibliotekarzy prowadzących zajęcia było najlepszym podziękowaniem i uznaniem. Zainteresowanych formą odpoczynku wśród książek serdecznie zapraszamy za rok ! Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce dziękuje uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce za pomoc w prowadzeniu zajęć: Karolinie Motyka, Ilonie Żyrek, Oliwii Sumara oraz Jakubowi Legierskiemu.

  

 

Y9JoeumzIJj0bM2QySyECkPPSjXHB_x1jKqUKsjdAG4

WqXjwZylyz8CDRVhWNToiRoRqAfltw-HXBPX9LNh-Fk

K5Ad7Benvzt14i29dWTHIZ7ZkmEAxNlERzNSlh8A0NQ

pHxaRgFGG5zhFl4moB3tBJGtLRCZRhsY6QcWGICvKMY

422rHjtBxbfQkeWNOdGjzm3nTwb_-FVd0SorKd-CtW8

_148Wb0MOoGDdgRCQJvYAAsKIjAA_Tv_zZWZp_MEJZk

4TSBs7E_12ylPy1RYMSzbner6JK2oVOWvCVyZTwe630

UqfJFrf41Amj6X6mUtm1xFyLWWXsrVSxuRkaYDmuScI

-ArBWo74Yf5bdMQzc7urOo-hDQ6cB7WQORR765PdePk

dqpz41nQ_0heQjhHrOgf5lkXQAFtSpxmOoOCdRRAX1A

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszego serwisu, to dopisz adres e-mail do newslettera

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 pt. „Podbeskidzka Wyspa Jakości – profesjonale zarządzanie JST”, nr projektu POKL.05.02.01-00-060/12