Urząd Gminy Milówka
http://milowka.pl/aktualnosci/index/Baron-Smog-w-Gminie-Milowka/idn:1466.html
Drukuj grafikę : tak / nie

Aktualności

Baron Smog w Gminie Milówka

2018-02-22, Czwartek

    Wczoraj dzieci z Gminy Milówka miały okazje dowiedzieć się co nieco na temat smogu, czyli problemu, który dotyka nas od kilku lat każdej zimy. W związku z tym, z inicjatywy Wójta Roberta Piętki postanowiliśmy zorganizować spektakl ekologiczny.

   Niska emisja, smog, zanieczyszczenie powietrza, segregacja odpadów — to najważniejsze tematy, które zostały przedstawione w spektaklu ekologicznym „Baron Smog”. Aktorzy opowiedzieli również jak istotny jest zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu.

   Tytułowy bohater przedstawienia Baron Smog, dąży do tego, aby ziemia i powietrze były zanieczyszczone. Wybiera na swoją „prawą rękę” małą dziewczynkę Tosię, która ma mu pomóc w realizacji niecnego planu zapanowania nad światem. Jednak jest ktoś, kto czuwa nad Tosią i wraz z widzami dołożyliśmy wszelkich starań, by pokrzyżować plany złego Barona.

   Interaktywny spektakl ekologiczny to duża dawka śmiechu i dobrej zabawy. Aktorzy doskonale przekazali ważne wiadomości w przystępny sposób. Właśnie dlatego przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół tak chętnie uczestniczyli w przedstawieniach.

Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk

Scenografia: Maria Maj

Muzyka i dźwięk: Michał Mach

Występują: Agnieszka Franczyk, Beata Kwiatkowska, Zbigniew Franczyk

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyń  tutaj